Stanislav Najvert a Klára Rampírova vítězi CUTT Jeseníky!

18. 5. 2015

V Jeseníkách máme pro letošní rok hotovo! Dokončili jsme úklid trasy, a tak po nás kromě pár stop v bahně nezůstalo v přírodě nic navíc.

V sobotu se na startu nového závodu sešlo 36 běžců a běžkyň, na které čekalo bezmála 75 km s převýšením přes 3 000 m (případně zkrácená varianta trasy s délkou cca 50 km). Nádherné počasí vyšlo vstříc tomu, aby si závodníci užili vrcholové partie Jeseníků bez tradiční mlhy a organizátoři nemokli na občerstvovacích stanicích. I přes obavy, zda lidé nezabloudí (běželo se po turistických značkách podle itineráře + po vlastním značení v povolených úsecích mimo stezky), se všichni do neděle dostali celkem bez problémů do cíle.

Roli favorita potvrdil Standa Najvert (Adidas Outdoor Team), který trasu proběhl za velmi slušných 7 hodin a 57 minut! Po celou dobu závodu mu dýchal na záda další beskydský závodník Pavel Blabla z týmu The North Face. Třetí pozici nakonec ukořistil i přes krátké bloudění na Dlouhých Stráních Vladimír Tejkal (OnRoad Racing Team).

Mezi ženami si pro vítězství doběhla Klára Rampírová (Adidas Outdoor Team), která do cíle dorazila shodně s Jiřím Helleším na 6.-.7. místě celkově. Stříbrná příčka patří Dorotě Kvalipové (Olomouc) a třetí pozice Kateřině Piechowicz (ULTRASTA Frýdek-Místek).

ženyy

20150517_101020


CUTT.cz